13.4.2018 / Gösterim Sayısı : 442

Bengi Tarım eğitimleri başladı

#Bengi Tarım eğitimleri başladı

Bengi Tarım projesi kapsamında Balıkesir İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Gıda Teknolojisi Bölümü 10. ve 11. sınıf öğrencilerine Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Zekeriyya Erdurmuş'un katılımıyla gıda güvenliği ve hijyen konularında eğitim toplantısı düzenlendi.

Toplantıda öğrencilere gıda güvenliği ve hijyen konusunda sunum yapıldı.

Yapılan sunumda 5996 sayılı kanun kapsamında gıda denetimlerinin nasıl yapıldığı, numune alınması, alınan numunelerden istenecek analizler, analiz sonuçlarının değerlendirilmesi ve cezai yaptırımlar konularında bilgiler verildi.

"Hayatın merkezinde tarım, tarımın merkezinde çocuk" ilkesinden yola çıkarak Balıkesir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında BENGİ (Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme Projesi) projesi kapsamında "Bengi Tarım İşbirliği Protokolü" imzalandı.

Protokol kapsamında 20 ilçede 141 okulda 2100 Öğrenciye "tarım ve çocuk" temasıyla gıda, tarım ve hayvancılık konularında eğitim verildi.

Düzenlenen eğitimlerde bitkisel üretim, hayvansal üretim, gıda güvenilirliği ve gıda hijyeni konularında yapılan sunumlarla öğrenciler bilgilendirildi.

Haber: Mehmet Çelik

Kaynak: Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürlüğü & Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü


''