19.4.2018 / Gösterim Sayısı : 558

Vali Yazıcı ve İl Müdürü Erdurmuş Edremit'te

#Vali Yazıcı ve İl Müdürü Erdurmuş Edremit’te

Vali Ersin Yazıcı ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Zekeriyya Erdurmuş, Edremit Zeytinli Mahallesi'nde faaliyet gösteren keçi çiftliğini ziyaret etti.

Genç Girişimciler Kimyager Cansu Cansunal ve Gıda Mühendisi Ozan Ektik'in, Vali Ersin Yazıcı'nın ziyaretlerinin kendilerini çok mutlu ettiğini belirterek, Balıkesir tarımına, üretime ve istihdama katkı sağladıkları için son derece mutlu olduklarını dile getirdiler.

Vali Ersin Yazıcı, işletmenin hayırlı olmasını temenni ederek, vatandaşların sağlıklı ürün tüketmesinin önemli olduğunu bu nedenle de gereken denetimlerin yanı sıra gerekli desteğin de üreticiye verildiğini kaydetti.

Edremit Zeytinli Mahallesi'nde faaliyet gösteren keçi çiftliğini ziyaret sonrasında Vali Ersin Yazıcı ile Gıda Tarım Hayvancılık İl Müdürü Zekeriyya Erdurmuş, Edremit Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (TDİOSB) müteşebbis kurumlar değerlendirme toplantısına katılmak üzere işletmeden ayrıldılar.

Edremit'te alternatif tarımsal üretimi geliştirerek bölgeye yeni iş imkanları sağlamak amacıyla Edremit Kaymakamlığı tarafından geliştirilen Edremit Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (TDİSOB Seracılık-Süs Bitkisi) kurulmasında görev alan müteşebbis kurumlar değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Bu kapsamda Edremit Ticaret Odası toplantı salonunda TDİSOB kurulmasında görev alan müteşebbis kurumlar bir araya geldi.

Vali Ersin Yazıcı'nın başkanlığında gerçekleştirilen Edremit Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (TDİOSB) müteşebbis kurumlar değerlendirme toplantısına Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Zekeriyya Erdurmuş, Edremit Ticaret Odası Başkanı Coşkun Salon, Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Organize Tarım ve Hayvancılık Bölgeleri Daire Başkanlığından görevli uzmanlar ve diğer ilgililer katıldı.

Değerlendirme toplantısında konuşan Vali Yazıcı, bölgenin ticari anlamda canlanacağını bu durumunda ilimiz ve ülke ekonomisine büyük katkı sağlanacağını söyledi.

Vali Yazıcı, "Tarımla ilgili herkes birlik beraberlik içerisinde, tarım sektörünün daha da iyi olması için el ele olmalı." mesajını vererek, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızın gerek bakanlık olarak, gerekse kırsal kalkınmayı destekleme birimi üzerinden hibe ve desteklerinin devam edeceğini ifade etti.

Haber:Mehmet Çelik

Kaynak:Balıkesir Valiliği

''