15.5.2018 / Gösterim Sayısı : 372

Bakan Fakıbaba Balıkesir'i ziyaret etti

#Bakan Fakıbaba Balıkesir’i ziyaret etti

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ve Müsteşar Yardımcısı Ahmet Güldal çeşitli açılışlara katılmak ve incelemelerde bulunmak üzere tarımın bereketlendiği şehir Balıkesir'e geldi.

Bakan Fakıbaba'yı Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Lokman Gültekin ile İzmir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Zekeriyya Erdurmuş karşıladı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, çeşitli açılış ve ziyaretler için geldiği Balıkesir'de ilk olarak Bandırma Koyunculuk Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü bünyesinde yapımı tamamlanan Biyoteknoloji Merkezi açılışına katıldı.

Açılışta konuşan Bakan Fakıbaba, kadın üreticilerin hayvancılıkta başarılı olduğunu belirtti ve bunun devam etmesini diledi. Bakan Fakıbaba, Türkiye'nin tarım ve hayvancılık konusunda 3 yıl içerisinde lider bir ülke haline geleceğini söyledi.

Açılışın ardından genetik, hayvan besleme, su ürünleri, biyokimya gibi alanlarda çalışmaların yapılacağı Biyoteknoloji Merkezi'ni gezen Bakan Fakıbaba, burada kurs gören kadınlara karanfil vererek, merkezin laboratuvarlarını inceledi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Vali Ersin Yazıcı, İl Müdürleri Lokman Gültekin ile Zekeriyya Erdurmuş beraberinde ki ekiple daha sonra Bigadiç ilçesinde Et ve Süt Festivali'ne katıldı. Stantları gezen ve Anneler Günü dolayısıyla kadınlara çiçek veren Bakan Fakıbaba, yöresel yemekleri tattı.

Balıkesir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünü ziyaret eden Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Balıkesir'in önemli bir kültür ve turizm kenti olması yanında gıda, tarım ve hayvancılıkta da önemli bir şehir olduğuna dikkati çekti. İl Müdürlüğü personeli ile bir süre sohbet eden Bakan Fakıbaba kadın personelin anneler gününü kutlayarak kurumdan ayrıldı.

Haber: Mehmet Çelik

''