6.6.2018 / Gösterim Sayısı : 203

Merinos koçlar sahiplerini buldu

#Merinos koçlar sahiplerini buldu

Vali Ersin Yazıcı ve Balıkesir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Lokman Gültekin Bigadiç ilçesinde düzenlenen koç dağıtım törenine katıldı.

Balıkesir'de Koyun ve Keçilerde Verimliliği Arttırma Projesi kapsamında Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından merinos koç dağıtım töreni düzenlendi.

Bigadiç ilçesine bağlı 19 mahallede Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından yüksek verimli ve nitelikli koyun ırklarını yaygınlaştırmak amacıyla 55 koyun yetiştiricisine 55 baş Karacabey Merinos Koç dağıtıldı.

Karacabey merinosu koç dağıtım törenine Vali Yazıcı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Lokman Gültekin'in yanı sıra, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Bigadiç Kaymakamı Altuğ Çağlar, Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bigadiç'te düzenlenen törende yaptıkları konuşmalarında Balıkesir'in bir çiftçi ve tarım memleketi olduğunu vurguladı.

Üretime yönelik geliştirilen bu projeyi çok anlamlı bulduklarını ifade eden Vali Yazıcı, "Bugün burada ilimizdeki hayvancılığı geliştirmek adına uygulanan bir proje kapsamında bir araya gelmiş bulunuyoruz. Balıkesir önemli tarım ve hayvancılık potansiyeline sahip bir ilimiz. Bu potansiyelden en üst seviyede faydalanabilmemiz için, gerek desteklemeler, gerekse teknoloji kullanımını teşvik faaliyetleri ile çiftçimize yardımcı olmaya gayret gösteriyoruz. Bu proje hem ilimizin hem de ülkemizin ekonomisine katkı sunacak." dedi.

Haber:Mehmet Çelik

Fotoğraf: Nadir Erdoğan

Kaynak: Balıkesir Valiliği


''