7.7.2018 / Gösterim Sayısı : 289

Bereketli topraklarımızın çalışkan insanlarından kareler

#Bereketli topraklarımızın çalışkan insanlarından kareler

Bakanlığımız Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığınca düzenlenen "Tarım ve İnsan Konulu Ulusal Fotoğraf Yarışması"nda dereceye giren resimlerden oluşan 9'uncu Tarım ve İnsan Konulu Fotoğraf Sergisi açıldı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızın geleneksel hale getirdiği, Türkiye'de, her meslek ve her yaştan en geniş katılımlı fotoğraf yarışması unvanına sahip olan "Tarım ve İnsan Konulu Ulusal Fotoğraf Yarışması"nda dereceye giren resimler, Balıkesir'de resim severlerin beğenisine sunuldu.

Yay/Ada Alış Veriş Merkezindeki serginin açılışını Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Lokman Gültekin, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Kerim Özdemir, Deniz Bank temsilcileri ve daire amirleri yaptı.

Açılışta konuşan İl Müdürü Lokman Gültekin; "Bakanlığımızca 2009 yılından bu yana düzenlenen "9. Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışması" 6 kategoride yapıldı. Bu sene ki tematik kategorimiz Milli Tarım. 2019 yılı da Buzağı Kayıplarının önlenmesi olarak belirlendi. 501 üreticimizden 2 bin 326 adet fotoğrafımız yarışmaya girdi. Bunlardan 58 tanesi Türkiye'de sergilenmeye değer görüldü. Tarımsal zenginliklerimizin, tarımsal güzelliklerimizin Türkiye'de Denizbank sayesinde fotoğraf sanatıyla buluşması bizi ayrıca mutlu ediyor.

Biz bu sergide ki fotoğraflarımızla vermek istediğimiz mesajın yerini bulmasını diliyoruz." dedi.

Açılıştan sonra Tarım ve İnsan Konulu Fotoğraf Sergisini gezen davetliler çekilen fotoğraflar hakkında İl Müdürü Gültekin'den bilgi aldı.

Haber:Mehmet Çelik


''