T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Vali Şıldak, Tarımın Kalbinde

Yayın Tarihi : 6.8.2020

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak zeytinin yeşili, denizin mavisi buğday ve çeltik başağının sarısı ile rengini bulan şehirde tarımın kalbi İl Tarım ve Orman Müdürlüğünü ziyaret etti.

Balıkesir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nü ziyaret eden Vali Şıldak, İl Müdürü Kurtuluş Candan, İl Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri tarafından karşılandı.

İl Müdürü Candan ile Vali Şıldak bir süre sohbet ederek Balıkesir tarım ve hayvancılığının genel durumu ile bölgede yapılabilecek projeleri değerlendirdi.

İl Müdürlüğü makamında gerçekleşen sohbet sonrasında İl Müdürü Kurtuluş Candan Vali Hasan Şıldak'a tarih öncesi çağlardan beri var olduğu bilinen ve her dinde kutsal sayılan, barışın ve bolluğun simgesi zeytin plaketi taktim ederek ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Vali Hasan Şıldak verimli ovaları, uygun iklim koşulları, yetiştirilen ürün çeşitlerinin zenginliği ile bereketlenen Balıkesir Tarımı hakkında İl Müdürü Kurtuluş Candan'dan brifing aldı.

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, İl Müdürü Kurtuluş Candan'a ve kurum personeline çalışmalarında başarılar dileyerek İl Müdürlüğünden ayrıldı.

Haber: Mehmet Çelik