T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Gönen'de örnek bir kooperatif

Yayın Tarihi : 4.11.2020

İl Müdürü Kurtuluş Candan AK Parti Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur ile birlikte ortakları kadın girişimci çiftçilerden oluşan Gönen Merkez Tuzakçı ve Hasanbey Köyleri Tarımsal Kalkınma kooperatifi ve Umay Çiftliğini ziyaret etti.

45 girişimci kadın çiftçinin bir araya gelerek kurduğu Gönen Merkez Tuzakçı ve Hasanbey Köyleri Tarımsal Kalkınma kooperatifi yöresel ürünlerin üretilip tanıtılması başta olmak üzere bitkisel ve hayvan üretim konularında faaliyet gösteriyor.

Gönen Merkez Tuzakçı ve Hasanbey Köyleri Tarımsal Kalkınma kooperatifi üyesi kadın çiftçiler, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu'ndan aldıkları %55 hibe desteği ile kurdukları Umay Çiftliği'nde küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapıyor.

Balıkesir'in tecrübeli ve çalışkan çiftçileriyle tarımın her alanında söz sahibi illerden biri olduğunu belirten İl Müdürü Kurtuluş Candan; "İl Müdürlüğü olarak Bakanlığımızın da destekleriyle kadın çiftçilerimizin her zaman yanında olmaya ve onları desteklemeye devam edeceğiz. Kadın çiftçilerinize yapılan her yatırımın; topluma ve geleceğe yapılan yatırım olduğu düşüncesindeyiz." dedi.


Haber: Mehmet Çelik