T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Atatürk'ü hasret ve minnetle andık

Yayın Tarihi : 10.11.2020

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü 82 yıl önce sonsuzluğa uğurladık! Aziz hatırasını saygıyla ve şükranla anıyoruz!

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk,  ebediyete intikalinin 82. yılında tüm yurtta olduğu gibi Balıkesir'de törenlerle anıldı.

Balıkesir Valiliği himayelerinde Atatürk anıtına çelenklerin sunulmasıyla başlayan anma törenlerine İl Müdürü Kurtuluş Candan katıldı.

Atatürk anıtına çelenklerin konulmasıyla başlayan anma törenleri kapsamında Balıkesir İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde Covit-19 tedbirleri dikkate alınarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü anma töreni düzenlendi.

Ulu Önder Atatürk'ün hayata veda ettiği saat olan 09'05'te siren sesleri eşliğinde saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okunarak bayraklar yarıya indirildi.

Balıkesir İl Tarım ve Orman Müdürü Kurtuluş Candan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 82. yıl dönümü sebebiyle yayınladığı mesajda; "Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu ve bağımsızlığımızın sembolü Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikalinin 82. yıl dönümünde özlemle anıyoruz."

"Türk milleti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde verdiği şanlı mücadele ile bağımsızlığını muhafaza, milli birlik ve beraberliğini güçlendirme, devletini sonsuza kadar yaşatma azim ve kararlılığını tüm dünyaya sayısız zaferlerle göstermiştir.

Bir ülkenin onurunu ve bağımsızlığını koruyarak nasıl çağdaş ve örnek bir cumhuriyet haline gelebileceğini gösteren Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, O'nun şahsında kahraman silah arkadaşlarını, vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimiz ile gazilerimizi sonsuz minnet ve saygıyla anıyorum.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü minnet, şükran ve saygı ile yâd ediyorum." dedi


Haber: Mehmet Çelik