T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Geleceğin tarımını beraber tasarlayacağız

Yayın Tarihi : 1.12.2020

İl Müdürüz Erkan Alkan Balıkesir tarımının bugünü görüşüp, yarınını planlamak için İlçe Müdürleri ile değerlendirme toplantısı düzenledi.

Balıkesir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Şehit Ramazan Konuş Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya il müdürü yardımcıları, şube müdürleri ve ilçe müdürleri katıldı.

İl Müdürümüz Alkan; bölge tarımını kalkındırmak için katma değer sağlayacak projelerin önemli olduğunu vurgulayarak, ilçe müdürlüğü çalışmalarının vatandaş odaklı yürütülmesinin esas olduğunu dile getirdi.

Tarım ve Hayvancılık Platformunun önemine değinen İl Müdürümüz Erkan Alkan, konuşmasına; "Tarıma değer katan tüm kurumlar ile bir araya gelip ilimiz tarımı için neler yapabileceğimizi değerlendireceğiz. Balıkesir'de tarıma destek sağlayan tüm kurumlar ile desteklerden daha fazla faydalanmak ve doğru projelerin desteklenmesi için ortak çalışmalar yürütmeliyiz. Bu süreçte ekip olarak hep beraber bölgemiz çiftçisi için ne gerekiyorsa yapmalıyız. Çiftçiye gereken hassasiyeti göstererek, sorunlarının çözümü için dertlerini dinlemeliyiz." şeklinde devam etti.

İl Müdürümüz Erkan Alkan başkanlığında düzenlenen toplantı ilçe müdürleri ile karşılıklı bilgi alışverişi ve proje tekliflerinin değerlendirilmesi ile sona erdi.


Haber: Mehmet Çelik

Fotoğraf: Yunus Emre Tulum