T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Jeotermal sera için güç birliği

Yayın Tarihi : 26.2.2021

Gönen'de jeotermal sera projeleri bölge tarımına hayat verecek.

Balıkesir tarım ve hayvancılığının önemli merkezlerinden biri olan Gönen, çeltik üretiminde olduğu gibi jeotermal serada da söz sahibi olmayı hedefliyor.

Çağın gelişen teknolojileri ile projeleri birleştirerek bölge tarım ve hayvancılığına katma değer sağlamak amacıyla İl Müdürlüğümüzce hazırlanan projelerin uygulanması yolunda yeni bir adım daha atıldı.

İl Müdürümüz Erkan Alkan başkanlığında, Gönen Kaymakamı Arslan Yurt, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Serkan Akça, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) İl Koordinatörü Murat Kar, Güney Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Hasan İskender, Ziraat Bankası Bölge Müdürü Kahraman Turcan ve Gönen Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Mutlu'nun katılımıyla Gönen'de uygulanacak jeotermal sera projeleri değerlendirme toplantısı düzenlendi.

Balıkesir İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde düzenlenen değerlendirme toplantısında Gönen'de jeotermal sera projelerinin uygulanması yönünde bir adım daha atıldı. Tüm tarafların tam destek verdiği toplantıda jeotermal sera projeleri için güç birliği sağlandı.


Haber: Mehmet Çelik