T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Tek amaç güvenli gıdaya erişim ve toplum sağlığı

Yayın Tarihi : 17.3.2021

Tek amaç güvenli gıdaya erişim ve toplum sağlığı

Sayın Valimiz Hasan Şıldak'ın himayelerinde Dinamik Denetim Modeli ile bütün alanlarda yapılan denetimler kapsamında İl Müdürümüz Erkan Alkan'ın katılımıyla Balıkesir genelinde alınan Covid-19 tedbirleri kapsamında gıda üretim işletmeleri denetlendi.

Balıkesir'de Dinamik Denetim Modeli ve korona virüs tedbirleri kapsamda gıdanın hazırlanması, sunumu ve servis edilmesi sırasında virüsün yayılmasının engellenmesi amacıyla devam eden denetimler hız kesmeden devam ediyor.

İl Müdürümüz Erkan Alkan, bizzat katıldığı denetimlerde korona virüs tedbirleri kapsamda işletmede ki üretim sürecinin her aşamasında hijyen kurallarına azami özen gösterilmesi gerektiğini vurguladı.

İl Müdürümüz Erkan Alkan; yapmış olduğu denetimlerde personel sağlığına dikkat edilmesi, işletme içerisinde ulaşımı kolay olan yerlere dezenfektan koyulması,  kullanılmayan ambalaj materyallerinin ve çöplerin düzenli periyotlarla işletmeden uzaklaştırılması, ekipmanların temizliğine dikkat edilmesi, çalışanların ellerini sık sık yıkamasının sağlanması,  koruyucu kıyafet kullanılması ve işletmenin sık sık havalandırılması gibi hayati öneme sahip kuralları hatırlattı.

İl Müdürümüz Alkan, ilimizin "Çok Yüksek Risk" seviyesini düşürebilmek için bütün İl Tarım ve Orman Müdürlüğü denetim ekiplerince il genelinde yerinde ve etkin denetimlerin devam edeceğini belirtti.


Haber: Mehmet Çelik