T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

İvrindi ilk çilek hasatı için gün sayıyor

Yayın Tarihi : 4.4.2021
İvrindi ilk çilek hasatı için gün sayıyor

Tarımın artarak, bereketlenerek geliştiği Balıkesir’de çilek üretimi umutlandırdı.
Tarım ve hayvancılığın her türlüsünün yapıldığı Balıkesir’de Çilek’te yerini aldı. 
Balıkesir, sahip olduğu ekolojik özellikleri ile bir çok meyve ve sebzenin yetiştiği il olma özelliğini koruyor.
Organik tarım faaliyetleri için elverişli koşullar sunan, organik tarım uygulamaları her geçen gün yaygınlaşan Balıkesir, yakın gelecekte ülkemizin organik tarım üssü olma yolunda kararlı adımlarla ilerliyor.
İvrindi’de 140 dekar alan ile üretimine başlanan çilek, bölge için önemli bir gelir kaynağı olma yolunda umut veriyor.
İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün teknik desteği ile önder girişimci bir firmanın başlattığı organik çilek üretimi bölgede sözleşmeli üretiminde önünü açıyor.
İvrindi’de 140 dekar alanda kurulu bulunan organik çilek alanını İl Müdürümüz Erkan Alkan, Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey ve İvrindi Kaymakamı Fatma Turhan Keser ile ziyaret etti.
Geniş bir alanda üretime başlanan organik çilek alanlarında incelemelerde bulunan İl Müdürümüz Erkan Alkan ile Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey ve İvrindi Kaymakamı Fatma Turhan Keser firma yetkililerinden bilgi aldı.
İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün teknik desteği ile İvrindi’de kurulan organik çilek bahçeleri bölge tarımının gelişmesine öncülük yapıyor. 
İvrindi’de kurulan organik çilek bahçeleri tarım alanlarında katma değeri yüksek ürünlerin yetiştirilmesi ve sözleşmeli tarımın yaygınlaşması yolunda örnek oluyor.

Haber: Mehmet Çelik