T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Bakan Yardımcımız Sayın Ayşe Ayşin Işıkgece Balıkesir'de

Yayın Tarihi : 9.5.2021

Bakan Yardımcımız Sayın Ayşe Ayşin Işıkgece Balıkesir'de

Bakan Yardımcımız Sayın Ayşe Ayşin Işıkgece bir dizi temaslarda bulunmak üzere Balıkesir'i ziyaret etti.

Bakan Yardımcısı Işıkgece'nin Balıkesir programına eşlik eden İl Müdürümüz Erkan Alkan, bölgede ki tarım ve hayvancılık çalışmaları, yatırım hedefleri ile uygulanacak projeler hakkında bilgiler verdi.

Balıkesir programına Havran ile başlana Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece Havrano Doğal Gıda'yı ziyaret ederek, TKDK'dan aldığı hibe ile işletmeyi kuran Funda Filiz Çetin'den üretilen ürünler hakkında bilgi aldı.

Havranda kadın girişimci tarafından kurulan Havrano Doğal Gıda'nın üretim aşamalarında incelemelerde bulunan Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece işletme çalışanlarına başarılar dileyerek Havran'dan ayrıldı.

Balıkesir ziyaretine Ayvalık ile devam eden Bakan Yardımcısı Işıkgece, Zeytin İşleme ve Zeytinyağı Tesislerini ziyaret etti.

Ayvalık'ta faaliyet gösteren Özgün Zeytin'de geleneksel eski sistem olan 'taş baskı' sıkımı zeytinyağı üretimini ve dünyada kullanılan 'kontinü' sistemle zeytinyağı üretim aşamalarını yerinde inceleyen Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece İşletme Sahibi Ahmet Sucu'dan her iki üretim yöntemi ile ilgili bilgi aldı.

Bakan Yardımcısı Işıkgece, Zeytin ve zeytinyağı üretiminin bölgedeki genel durumunun yanı sıra, sektöre katma değer sağlayacak projeler üzerine bilgi alarak işletmeden ayrıldı.

Ayvalık ziyaretinin son durağı Cunda Adasında bulunan Balıkçı Barınağı olan Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece sektörün genel durumu hakkında bilgiler alarak Balıkesir ziyaretini sonlandırdı.

Balıkesir'de yoğun bir gün geçiren Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece'ye programlarında İl Müdürümüz Erkan Alkan başta olmak üzere, Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur ve Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriyya Erdurmuş eşlik etti.

 

 Haber: Mehmet Çelik

Fotoğraf: Yunus Emre Tulum