T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Balıkesir’e 3 milyon ₺ proje desteği

Yayın Tarihi : 19.5.2021
Balıkesir’e 3 milyon ₺ proje desteği…

İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce hazırlanan, Tarım ve Orman Bakanlığınca kabul edilerek uygulamaya alınan; yem bitkileri geliştirme projesi, çeltikte damlama sulama ve tohum dağıtım projesi, organik propolis projesi ile mera ıslah projeleri kapsamında Balıkesir’e 3 milyon ₺ proje desteği sağlandı.
İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı işbirliği ile yem bitkileri geliştirme projesi kapsamında yonca ve silajlık mısır tohumunu dağıtım töreni düzenlendi.
Karesi Şamlı Mahallesinde düzenlenen programa İl Müdürümüz Erkan Alkan, AK Parti Balıkesir Milletvekili Mutlu Aydemir, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Ak Parti Balıkesir İl Başkanı Ekrem Başaran, protokol üyeleri, çiftçiler ve ilgililer katıldı.
İl Müdürümüz Erkan Alkan yaptığı açıklamada; İlimizde artan hayvancılık faaliyetlerinin gelişmesine katkı sağlayarak, kaba yem açığının karşılanması amacıyla Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı işbirliğinde Bakanlığımıza sunulan yem bitkileri geliştirme projesi uygun görülerek 1 milyon ₺ proje desteği sağlandı.
Tüm ilçelere dağıtımı gerçekleştirilen 42 ton yem bitkileri tohumu ile 15 bin dekar alanda yem bitkileri ekimi gerçekleştirilerek ilimiz ekonomisine katma değer sağlanacaktır.
Bakanlığımıza sunduğumuz 3 milyon ₺ tutarında ki projelerin onaylanarak ilimize kazandırılmasında emeği geçen ve desteğini esirgemeyen Sayın Valimize, Balıkesir Milletvekillerimiz Adil Çelik'e, Belgin Uygur'a, Mutlu Aydemir'e, Mustafa Canbey'e, Yavuz Subaşı'na, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, İl Başkanımıza teşekkürlerimizi sunarız” dedi.

Haber: Mehmet Çelik