T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

400 dekar alanda, jeotermal kaynaklı sera kurulumuna başlandı

Yayın Tarihi : 27.5.2021

400 dekar alanda, jeotermal kaynaklı sera kurulumuna başlandı

İl Müdürümüz Erkan Alkan Gönen’de jeotermal kaynaklı sera kurulumu yapılan alanlarda incelemelerde bulundu.
Balıkesir tarım ve hayvancılığının önemli merkezlerinden biri olan Gönen, çeltik üretiminde olduğu gibi jeotermal kaynaklı serada da söz sahibi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.
Bölgede uygulanması planlanan 1000 dekar jeotermal kaynaklı sera kurulumu kapsamında ilk etapta 400 dekar sera kurulumunda sona yaklaşıldı.
İlk etapta 400 dekar alanın kurulumunda sona yaklaşılan, ilk fide için gün sayan, jeotermal kaynaklı seralarda muz, domates, biber ve salatalık yetiştirilmesi planlanıyor.
İlk fidanın sera ile buluşacağı gün için geri sayımın başladığı Gönen'de, jeotermal kaynaklı seralar Balıkesir tarımına hayat verecek.
İl Müdürümüz Erkan Alkan, Gönen Ticaret Borsası ve Mutlular Grup Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Mutlu ile Gönen’de kurulumu devam eden jeotermal kaynaklı sera inşaat alanlarında ki incelemelerde yaptığı açıklamada;  “Gönen'in kaliteli bir toprak yapısına, devamlı su ve enerji kaynaklarına sahip olması, uygulanan Jeotermal Sera Projesi ile ilimizde seracılığın gelişmesine önemli katkıları olacağını belirterek, ilk fide için duyulan heyecanı dile getirdi.


Haber: Mehmet Çelik