T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Kuru tarımdan sulu tarıma geçen Sarıalan Mahallesinde ürün deseni değişiyor

Yayın Tarihi : 16.8.2021

Kuru tarımdan sulu tarıma geçen Sarıalan Mahallesinde ürün deseni değişiyor…

İl Müdürümüz Erkan Alkan, Altıeylül Sarıalan Mahallesi çiftçileri ile bir araya geldi.

Sulama imkanlarının artması ile kuru tarım tekniklerini bırakıp sulu tarıma geçiş yaparak ürün deseni değişen Sarıalan Mahallesinde çilek yetiştiriciliği yapılan alanlarda incelemelerde bulunan İl Müdürümüz Alkan, birim alandan daha fazla ve kaliteli ürün elde edilebilmesi için tavsiyelerde bulundu.

İlçe Müdürü Zafer Bozgül ile birlikte Sarıalan Mahalle Muhtarı Mustafa Deniz'le bir araya gelen İl Müdürümüz Erkan Alkan köy kahvesinde çiftçiler ile bir araya gelerek sohbet etti.

Bölge tarım ve hayvancılığının geliştirilmesi için planlanan yatırım hedefleri ile uygulanan projeleri anlatan İl Müdürümüz Erkan Alkan üretim alanlarında incelemelerde bulunarak çiftçilerin sorularını cevapladı.

Sarılan Mahallesinde köy kahvesinde çiftçiler ile gerçekleşen sohbette İl Müdürümüz Alkan, tarımsal ve hayvansal üretimi arttırmaya yönelik bakanlığımızca uygulanan desteklemeler, kırsal kalkınma yatırımları kapsamında ki hibe destekleri hakkında bilgiler vererek bölgenin iklim özelliklerine uygun ürün deseni tavsiyesinde bulundu.

Haber: Mehmet Çelik