T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Bakan Yardımcımız Sayın Ayşe Ayşin Işıkgece zeytin kokulu şehir Balıkesir'de

Yayın Tarihi : 20.9.2021

Bakan Yardımcımız Sayın Ayşe Ayşin Işıkgece zeytin kokulu şehir Balıkesir'de...

Bakan Yardımcımız Işıkgece, Milletvekillerimiz Adil Çelik, Belgin Uygur, Mustafa Canbey, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Strateji Geliştirme Başkanı Özgür Akif Tel, İl Müdürümüz Erkan Alkan ve protokol üyelerinin katılımı ile Kız Kardeşim Projesi kapsamında Balıkesir İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde düzenlenen programa katıldı.

Balıkesir programı kapsamında İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nü ziyaret eden Bakan Yardımcımız Işıkgece, İl Müdürümüz Erkan Alkan tarafından karşılandı.

İl Müdürü Makamında gerçekleşen ziyarette İl Müdürümüz Erkan Alkan, Bakan Yardımcımız Ayşe Ayşin Işıkgece'ye tarım ve hayvancılığın Balıkesir'deki genel durumu başta olmak üzere bölgede uygulanabilecek projeler ile yatırım hedefleri hakkında bilgi sundu.

Kız Kardeşim Projesi kapsamında düzenlenen program sonra Bakan Yardımcımız Ayşe Ayşin Işıkgece sırasıyla Susurluk Ahi Güven Gıda İşletmesi, Susurluk Ran Mantarcılık, Karesi Vizzarra Koyunculuk İşletmesi, Balıkesir Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürlüğü, Karesi İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Altıeylül Özışık Süt Ürünleri ve Altıeylül Nims Gıda İşletmesinde incelemelerde bulundu.

Haber: Mehmet Çelik

Fotoğraf: Yunus Emre Tulum