T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

​Çilek; bölge insanı için istihdam, ekonomi için katma değer sağlıyor

Yayın Tarihi : 5.10.2021

​Çilek; bölge insanı için istihdam, ekonomi için katma değer sağlıyor

İvrindi'de sözleşmeli olarak üretimine başlanan çilek, bölge için önemli bir gelir kaynağı olma yolunda ilerliyor.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nün teknik desteği ile önder girişimci bir firmanın başlattığı organik çilek üretimi bölgede sözleşmeli üretiminde önünü açtı.

İvrindi'de 140 dekar alanda kurulu bulunan organik çilek alanını İl Müdürümüz Erkan Alkan, İvrindi İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Demir ile birlikte ziyaret etti.

İl Müdürümüz Erkan Alkan çilek üretimi yapan üreticilerle bir süre sohbet ederek çilek tarlasında incelemelerde bulundu.

İvrindi'de kurulan organik çilek bahçeleri tarım alanlarında katma değeri yüksek ürünlerin yetiştirilmesi ve sözleşmeli tarımın yaygınlaşması yolunda örnek oluyor.

Bölgenin ürün desenini değiştiren çilek üretimi, bölge halkına istihdam kaynağı olduğu gibi,  çilek üretiminin merkezi olma yolunda ülke ekonomisine katma değer sağladığının önemini vurgulayan İl Müdürümüz Erkan Alkan, kaliteli ürün ve üretimde verimliliği arttırmak adına uygulanan projeleri dile getirdi.

Bölgede faaliyet gösteren çilek tarlasında ki çalışmaları değerlendiren İl Müdürümüz Erkan Alkan üreticilere ve çalışanlara kolaylıklar dileyerek bölgeden ayrıldı

Haber: Mehmet Çelik