T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Milli Eğitim Bakanı Sayın Mahmut Özer’in Balıkesir Ziyaretinin Gündemi “Tarım”

Yayın Tarihi : 11.10.2021

Milli Eğitim Bakanı Sayın Mahmut Özer'in Balıkesir Ziyaretinin Gündemi "Tarım"

Bir dizi ziyaret için Balıkesir'de olan Milli Eğitim Bakanı Sayın Mahmut Özer Savaştepe'de tarım ve hayvancılık alanında eğitim verecek olan Tıbbiyeli Hikmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'de incelemelerde bulundu.

Valimiz Sayın Hasan Şıldak, Balıkesir Milletvekilleri Belgin Gökçe Uygur, Dr. Mustafa Canbey, Yavuz Subaşı, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Ak Parti İl Başkanı Ekrem Başaran, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ve protokol üyelerinin katılımıyla gerçekleşen ziyarette İl Müdürümüz Erkan Alkan, Milli Eğitim Bakanı Sayın Mahmut Özer'e bölgenin tarım ve hayvancılık potansiyeli ile tarımsal eğitimin sektöre katkıları hakkında bilgi sundu.

Uygulamalı tarımsal üretim ile eğitimin verileceği Tıbbiyeli Hikmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde tarımsal üretim alanlarında meyve yetiştiriciliği, tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği, hububat yetiştiriciliği yapılması planlanıyor.

Bunun yanında hayvansal üretim alanlarında ise eğitimin büyükbaş, küçükbaş gibi yetiştiricilik ile desteklenmesi hedefleniyor.

Haber: Mehmet Çelik